CB DX servis


Co to je  ?

Je to služba sloužící všem CBčkářům.

Služba ? A co poskytuje ?

Poskytuje informace o probíhajících expedicích v éteru.

Jak se tam ty informace dostanou ?

Od Vás , od CBčkářů. Informace může vkládat kdokoliv, kdo je připojen k internetu.

Jak dlouho tam ty data budou vložena ?

Zatím byla stanovena doba 5 dní. Po 5ti dnech se data automaticky smažou. Pokud by se časem ukázalo, že objem dat je příliš veliký (tabulka by se dlouho načítala) přikročíme ke zkrácení této doby.

Kdokoliv ? Čili někdo si může VYMYSLET expedici a systém to nepozná ?

Systém opravdu nepozná, jestli je ta která Expedice na tom kterém kopci, ale určitá ochrana zde přeci jenom je - je znám email člověka, který informaci o expedici vložil. Pokud se takový email vícekrát objeví  u nepravdivých informací, je možné jej zablokovat a další informace vkládané s tímto zablokovaným emailem se již na stránky nedostanou.

Email si mohu přece vymyslet ...

Ano, to je samozřejmě možné, musí se ovšem jednat o funkční email. Na vložený email je totiž zaslána zpráva, ve které je třeba kliknout na potvrzující řádek - bez tohoto potvrzení se vložená informace na stránkách vůbec neobjeví.

Ále, to je nějaký složitý ...

Kdepak, naopak je to velice jednoduché. Jsou to dva kroky :
První : Ve formuláři pro přidání informace se vyplní 5 políček (Název expedice,Místo ze kterého expedice vysílá, jejich lokátor, kanál na kterém vysílají a Tvoje email adresa).
Druhý krok : To těžší máš za sebou, teď již jen otevří svůj program na zpracování pošty a klikni na připravený řádek, kterým se provede potvrzení Tebou vložených dat. Zároveň pak už systém sám provede zveřejnění vložené informace a všichni mohou vidět novou Expedici v seznamu vysílajících Expedic.

Tahle služba je pouze na Těchto stránkách ?

Nikoliv, k této službě se již připojilo několik dalších klubů a počet připojených roste.Na službu CB DX servis můžete tedy narazit i na jiných stránkách. Ostatně připojení se k této službě je velice jednoduché a správce stránek nepotřebuje žádný souhlas k začlenění služby CB DX servis do svých vlastních stránek.

Ano ? A jak teda si mohu do svých stránek přidat tuto službu ?

V principu se jedná o to udělat odkaz na tuto stránku :

http://www.cbdx.cz/cbdx/index.php

Nabízíme tři způsoby :

1. Někam do stránky si přidáte tento kód :

 Jak to vypadá :    CB DX servis


Druhý způsob :

Jak to vypadá :

 


Třetí způsob :

Jak to vypadá :

Grafický návrh tlačítka pro vás vytvořil  DJ Quick Studénka
 za podpory  Mirdy Příbor, ukázka jak tlačítko funguje v 
praxi je k vidění i na jejich stránkách http://cb.penguin.cz/  

 

Platí se něco za používání nebo za začlenění do svých stránek ?

Neplatí se nic. Služba je zdarma a je na libovůli každého, zda ji chce používat nebo podporovat. 

Různé kalendáře typu POJEDETE NA PORTEJBL se příliš neosvědčily. Jestliže Expedici například nevyšel portejbl o kterém dávala DOPŘEDU vědět, nebyli pak nadšení z toho, že propagovali dopředu portejbl, který se nekonal.

Zde je myšlenka zcela jiná a jsou zde dva faktory, které dávají tomuto způsobu ohlašování expedice v etéru větší šanci na úspěch. Jednak informaci nemusí vkládat Ti, kteří portejbl uskutečňují, ale KDOKOLIV KDO EXPEDICI SLYŠEL. Za druhé - do seznamu se dostanou pouze expedice, které v etéru zaručeně jsou a nikoliv Ty, které to teprve plánují.