CL6
  Uživatel : nepřihlášený
 
CB klub Česká Lípa
ODKUD KAM Vzdálenost (km): Azimut:
číslo článku :
NĚCO ZDARMA
PRO TVOJE STRÁNKY

Do konce roku 2018 zbývá

Přihlášení na některé
akce klubu

Vítejte na www.CBDX.cz

Banka deníků
On-line přehled deníků

Poznačte si v kalendáři
Info o akcích můžete i sami vkládat

Pojedete na portejbl ?
Tak o tom dejte vědět !

Prodám - Koupím - Vyměním
Burza, sami si můžete vkládat inzeráty - ty jsou pak rozesílány emailem všem odběratelům

CB kluby, odkazy
Chybí zde Váš CB klub, expedice a pod ? Doplňte si ji ...

Začínáme na CB

Náš CB klub Česká Lípa

Klubové záležitosti
Činnost klubu
Expedice Borůvka
Download souborů
Plánujeme ...
Zúčastnili jsme se
Napsali nám
Diskusní fórum
Lokátorová mapa světa

Soutěž
LETNÍ POLNÍ DEN 2018

VÝSLEDKOVÁ LISTINA LPD 2018
Seznam závodníků & stav dodání deníků LPD 2018
Propozice soutěže LPD 2018
Historie LPD v datech
Články o soutěži LPD
Diskusní fórum věnované soutěži LPD
Program Deník LPD.EXE

Česká CB Liga 2018/2019

Tabulky pořadí 2018/2019
Tabulky pořadí 2017/2018
Tabulky pořadí 2016/2017
Tabulky pořadí 2015/2016
Tabulky pořadí 2014/2015
Tabulky pořadí 2013
Tabulky pořadí 2012
Tabulky pořadí 2011
Tabulky pořadí 2010
Tabulky pořadí 2009
Články - CB Liga
Propozice CB liga
DISKUSE - CB Liga
Historie CB ligy

Eter bez hranic

Přihláška EBH
Přehled přihlášených
Propozice - EBH
Články - Eter bez hranic

Expedice VIKING 2016

Expedice VIKING 2016
Přehled SMS zpráv

archiv :
Články expedice IBERIA 2014
Články expedice BALKÁN 2012

Programy ke stažení

Lokátorová mapa
Deník LPD.EXE
Deník pro LPD (WORD)

Přehledy

Seznam všech ČLÁNKŮ
Autoři článků
Seznam všech ANKET
Seznam všech DISKUSÍ

Právě tento Web čte 24 lidí.

Z toho privilegovaných uživatelů : 1

Jak získat vyšší privilegia ? Vyplň formulář a je to.

Co tím získáš ?
Budeš si moci libovolně kdykoliv měnit některá nastavení, která jsou anonymním uživatelům nedostupná včetně možnosti vkládat svoje komentáře a příspěvky ke článkům ...

Ověř svoji volačku :
Ověř lokátor místa :
ověřte si doménu:
Předpověď počasí z
www.meteopress.cz
Hledej na Seznamu v našich stránkách :
 http://www.CBDX.cz  > CB klub Česká Lípa  > CB a rallye..
   Verze pro TISK  /   Poslat upozornění na článek komu :     od koho :  

CB a rallye.
18.6.2001 11:30:39  - Honzik Špičák CL-19 - CB klub Česká Lípa
Mnohým by se mohlo zdát, že tato dvě slova spolu nijak nesouvisí, ale je tomu opravdu tak ?
                                                                                                                                                                                                 
Mnohým by se mohlo zdát, že tato dvě slova spolu nijak nesouvisí. Vždyť již samotná náplň pojmů jasně definuje rozdílnost těchto dvou,chcete-li,zálib či koníčků určité skupiny lidí. Zkušenosti CB klubu Česká Lípa jsou však takové, že v jednu chvíli dochází k vzájemnému propojení a tím prospěšné spolupráci , která ve svém konečném důsledku přispívá k bezpečnosti a ochraně zdraví a případné záchraně životů soutěžních posádek.

auto1.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK


Vše započalo již v roce 1998, kdy pořadatel jednoho ze závodů Mistrovství republiky automobilů a ředitel závodu Rallye Akuma p. Zdeněk Běla požádal CB klub Česká Lípa o zabezpečení radiospojení na tratích rychlostních zkoušek v okolí Liberce v celkové délce RZ (rychlostních zkoušek) cca 120 km.. Přitom se předpokládalo, že vše proběhne na profesionální úrovni a „síbíčkáři“ nahradí dosavadní zabezpečení pomocí vojenských radistů a mobilních stanic hasičů. To ještě možná tenkrát hlavní šéf CB klubu Honza Sosnová snad ani netušil, jak velkou porci zodpovědnosti si na sebe, coby organizátor a osoba zodpovědná za radiospojení, vzal. Je jasné, že museli vypomoci i členové našeho a i jiných klubů, rodinní příslušníci a další kamarádi, protože nebylo v silách členů českolipského klubu postavit na tratích RZ potřebný počet radiomajáků pro kvalitní spojení od startu až do cíle. V organizaci a zabezpečení obstál klub na víc než výbornou a ve složitém, kopcovitém terénu tratí rallye bylo rozmístěno celkem 20 radiobodů a bylo zajištěno spojení s ředitelstvím závodu. Nemalý díl zodpovědnosti pak na sebe převzali ti členové CB klubu, kteří v roli vedoucích tratí zabezpečovali především start soutěžních posádek a současně udržovali spojení po celé trati příslušné RZ a s vedením závodu. Byli to zejména Bohouš Lípa, Kmochy Varnsdorf, Jirka Vagonka, Jantar Liberec a Zdeněk Nové Město.
I přes některé drobné problémy s dosažením kvality radiospojení se vše nakonec povedlo a členové klubu se tak nemalým způsobem podíleli na zajištění bezpečnosti účastníků rallye, kdy včasné přivolání potřebné pomoci při příp. nehodě je otázkou záchrany životů jezdců. Že se vše podařilo a pořadatel byl s výkonem radistů spokojen, svědčí i skutečnost, že to byl opět CB klub Česká Lípa , který byl ředitelstvím dalšího ročníku rallye opět požádán o zabezpečení radiového spojení při závodu.

foto2.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK


Tentokrát to byla Rallye PARAMO 1999 ve dnech 16-17.4.1999. Tato soutěž je rovněž součástí seriálu mistrovství republiky v automobilových soutěžích a tratě rychlostních zkoušek jsou situovány na území okresů Liberec a Jablonec nad Nisou. Zde se už jednalo o dvoudenní akci, kdy se jezdí i noční RZ.

Přes drobné výhrady se této věci ujal CB klubu Č.Lípa a opět se povedlo téměř nemožné. Zabezpečit kvalitní spojení na rallye, jejíž celková délka činí 336 km, z toho 164 km RZ, to už je opravdu sousto i pro zkušené profesionální radisty s daleko výkonnějším a kvalitnějším vybavením. V organizaci spojení se projevily i zkušenosti, získané v předchozím roce.

rozbit.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Právě při tomto závodu se prokázala nezbytnost radiospojení z bezpečnostních radiobodů na tratích RZ.I přes rychlé oznámení havárie soutěžního vozidla a okamžité přivolání pomoci, bohužel zahynul jeden z mladých spolujezdců. Zde se prokázala zkušenost a pohotovost radistů a jejich nezbytnost při pořádání obdobných závodů.. Na zabezpečení radiospojení se podílelo první den 19 a druhý soutěžní den 26 radiostanic. Rolí vedoucích tratí RZ byli opět pověřeni osvědčení „ síbíčkáři“ CB klubu Č.Lípa Bohouš, Jantar, Kmochy,Jirka Vagónka, Zdeněk Nove Město a další.


Ani rok 2000 nebyl pro CB klub Č.Lípa poklidným „ plkáním v éteru“. Pořadatel Mistrovství republiky v aut.soutěžích, Motorsport Běla, opět požádal, tentokrát již zkušené členy CB klubu o zajištění spojení na rallye a to opětovně Rallye Paramo 2000. Rallye Paramo se jela ve dnech 14.-15.4. 2000 CB klubu Č Lípa, byl opět vtažen do řady infarktových situací při přípravě a zabezpečování radiospojení na této významné motoristické akcí. Nakonec se vše podařilo, osvědčená parta se opět dokázala dát dohromady a tak jak dvoudenní rallye Paramo v délkách RZ 193 km a o celkové délce 363 km byly spolehlivě pokryty kvalitním radiospojením a opět se prokázala pohotovost a kvalita spojení, když byla okamžitě zabezpečena potřebná pomoc při těžké havárii jednoho ze soutěžních vozidel a došlo k vážným zraněním soutěžní posádky, kdy muselo dojít k jejímu náročnému vyproštění z vraku vozidla a převozu vrtulníkem k dalšímu lékařskému ošetření .

Toto je jen malá ukázka toho, že CB není pouhou zálibou, ale dokáže zachraňovat životy i v těch nejkritičtějších situacích.Je jen na škodu věci, že se stále najde dost, mírně řečeno „ neslušných“ uživatelů CB pásma, kteří ať již z neznalosti, nebo škodolibé radosti nejsou ochotni přispět ke kvalitnímu radiospojení a i přes slušnou výzvu vesele „gumují“ či různým jiným způsobem ruší spojení. Neuvědomují si totiž, že při podobné motoristické akci může kdykoliv dojít k mimořádné situaci a nutnosti kvalitním radiospojením přivolat kvalifikovanou pomoc a zachránit tak příp. lidský život.

Tak toto je vysvětlení k úvodní větě mého článku, jaký že je společný zájem „síbíčkářů“ a automobilového sportu. Také se Vám toto spojení zdá smysluplné?

CL-19 Honza Špičák
1989 x shlédnut článek : http://www.cbdx.cz/clanek21-cb-a-rallye.htm
Vaše diskuse, připomínky, náměty, návrhy, myšlenky k článku - prostě cokoliv Vás napadne ...

Věc Datum a čas  Autor

 
1 2 3 4 5 Známka 1,2 známkovalo 4
                                                                                                                                                                 

RSS CB klub Česká Lípa - optimalizováno pro Internet Explorer 4.x , Netscape 4.7 a vyšší .
.