CL6
  Uživatel : nepřihlášený
 
CB klub Česká Lípa
ODKUD KAM Vzdálenost (km): Azimut:
číslo článku :
NĚCO ZDARMA
PRO TVOJE STRÁNKY

Do konce roku 2018 zbývá

Přihlášení na některé
akce klubu

Vítejte na www.CBDX.cz

Banka deníků
On-line přehled deníků

Poznačte si v kalendáři
Info o akcích můžete i sami vkládat

Pojedete na portejbl ?
Tak o tom dejte vědět !

Prodám - Koupím - Vyměním
Burza, sami si můžete vkládat inzeráty - ty jsou pak rozesílány emailem všem odběratelům

CB kluby, odkazy
Chybí zde Váš CB klub, expedice a pod ? Doplňte si ji ...

Začínáme na CB

Náš CB klub Česká Lípa

Klubové záležitosti
Činnost klubu
Expedice Borůvka
Download souborů
Plánujeme ...
Zúčastnili jsme se
Napsali nám
Diskusní fórum
Lokátorová mapa světa

Soutěž
LETNÍ POLNÍ DEN 2018

VÝSLEDKOVÁ LISTINA LPD 2018
Seznam závodníků & stav dodání deníků LPD 2018
Propozice soutěže LPD 2018
Historie LPD v datech
Články o soutěži LPD
Diskusní fórum věnované soutěži LPD
Program Deník LPD.EXE

Česká CB Liga 2018/2019

Tabulky pořadí 2018/2019
Tabulky pořadí 2017/2018
Tabulky pořadí 2016/2017
Tabulky pořadí 2015/2016
Tabulky pořadí 2014/2015
Tabulky pořadí 2013
Tabulky pořadí 2012
Tabulky pořadí 2011
Tabulky pořadí 2010
Tabulky pořadí 2009
Články - CB Liga
Propozice CB liga
DISKUSE - CB Liga
Historie CB ligy

Eter bez hranic

Přihláška EBH
Přehled přihlášených
Propozice - EBH
Články - Eter bez hranic

Expedice VIKING 2016

Expedice VIKING 2016
Přehled SMS zpráv

archiv :
Články expedice IBERIA 2014
Články expedice BALKÁN 2012

Programy ke stažení

Lokátorová mapa
Deník LPD.EXE
Deník pro LPD (WORD)

Přehledy

Seznam všech ČLÁNKŮ
Autoři článků
Seznam všech ANKET
Seznam všech DISKUSÍ

Právě tento Web čte 32 lidí.

Z toho privilegovaných uživatelů : 0

Jak získat vyšší privilegia ? Vyplň formulář a je to.

Co tím získáš ?
Budeš si moci libovolně kdykoliv měnit některá nastavení, která jsou anonymním uživatelům nedostupná včetně možnosti vkládat svoje komentáře a příspěvky ke článkům ...

Ověř svoji volačku :
Ověř lokátor místa :
ověřte si doménu:
Předpověď počasí z
www.meteopress.cz
Hledej na Seznamu v našich stránkách :
 http://www.CBDX.cz  > Outdoor vybavení  > Databáze 2.
   Verze pro TISK  /   Poslat upozornění na článek komu :     od koho :  

Databáze 2
29.9.2010 18:02:10  - Tomáš Roudnice CL-31 - Outdoor vybavení
Další úpravy databází ....
                                                                                                                                                                                                 
V současné době jsem dospěl k jakés-takés verzi databáze volaček, která zohlednila deníky od roku 2008 po současnost. Děkuji kolegům ze Slovenska, že jsem mohl použít deníky z SPL a SPD, které obohatily zejména SK část databáze volaček, takže začíná být v použitelném stavu.
 
V podstatě jsem si vytvořil 6 souborů pro opravy databází volaček a lokátortů, vždy po třech pro ČR a SK. První sada souborů, řekněme A byla implementována ihned do databází. Jednalo se o prokazatelně funkční volačky.
Druhá sada, řekněme sada B, obsahuje volačky, které bude možno zařadit v nejbližší době. Takoví „horcí“ kandidáti ...
V sadě C jsou volačky, které se objevily jen jednou, nebo vícekrát, ale jen v jeden den. To znamená, že nejsou nijak pravidelnými uživateli CB pásma. Tuto kategorii budu prověřovat opět na konci roku a zjištovat, zda rovnou zařadit nebo přeřadit do B.
Nově se zjevivší volačky jsou automaticky zařazeny do C, na konci roku zjistím, kam přeřadit.
 
Vyřazeno bylo na 700 položek z databáze volaček které se od 1.12008 neobjevily v denících. Zařazeno bylo na 460 položek, včetně oprav v databázi lokátorů. Obě kategorie B mají 15 položek, kategorie C-CZ 343 a C-SK 103 položek.
 

Vyhledávání volaček probíhá porovnáním dostupných deníků (vesměs Banka deníků) s databází - (Deník cl6, nastavení, nastavení vlastností programu, správa seznamů).

 
banka03a.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
V nabídce Nastavení využít Nastavení vlastností programu.
 
banka03b.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Použít Správa seznamů ...
 
banka03c.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Přes původní roletu se vám zobrazí další a z ní Zařazování volaček z Deníku do seznamu Volaček ...
 
banka03d.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Otevřete příslušný deník. V levé horní části jsou data deníku, v levé spodní časti databáze lokátorů, pravá část je databáze volaček.
 

Tady bych chtěl upozornit uživatele cl6, kteří píší deník rovnou do ntb, aktualizujte si před výjezdem databáze. Ale v ntb, který berete sebou. Nikoliv, jako jeden, který si aktualizoval db ve stolním PC a vyrazil na kopec s ntb ….
Rovněž je zajímavé, že někteří, ač píší rovnou na kopci, nevyužívají nabídek cl6 z db …
Těm, kteří přepisují deník doma doporučuji opět využívat nabídku cl6 a teprve v případě, že nesouhlasí s papírovým zápisem dělat korekce. A opět, hotový deník odkontrolovat proti db, viz postup výše.
Po kontrole je ale nutné při zavírání obou databází neukládat, použít tlačítka NO z nabídky, jinak by se vám uložila do db data z kontrolovaného deníku a databáze by neodpovídala oficiální verzi!

 
banka03e.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK banka03f.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
 

A vůbec, doporučuji každému uživateli cl6 http://www.cbdx.cz/clanek1153-zaklady-prace-s-programem-denikcl6-navod.htm od autora Bohouše CL6 a http://www.cbdx.cz/denikcl6/fousac/index.html návod od Fousáče CL51. Je to sice návod na starší verzi, nicméně funguje to. Nechoďte na to známým českým systémem: "když už jsme totálně v pytli, vytáhnem návod k použití ...."

 

Kontrola proti DB vám odhalí nejen odchylky proti ofciální DB, ale i případné chyby. Takže několik příkladů:

 
banka05.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
 

Napíšete Tomáš, po napsání Tomáš vám to nabízí všechny Tomáše, ale v Roudnici pouze Tomáš mobil. Ale můžete napsat i tomas a nabídne vám to totéž, jen si vybrat. Na druhé straně, učiníte-li zápis ve tvaru Tomas mobil Roudnice, případně s překlepem, třeba Tomas mob Roudnice, kontrola proti DB vám to vyhodí jako nesouhlasnou položku s DB a máte možnost to opravit. Tento způsob kontroly striktně dodržuje tvary v aktuální DB. Na tomto principu je založena kontrola deníků v CZ Lize. Je to přísné, leč spravedlivé a jednoduché. Kontrolovat objektivně deníky „přes oko“ nelze. A věřte, že jako typograf mám oko cvičený a vidím ledacos …
Tato kontrola vám zároveň potvrdí i příslušný lokátor. Tedy, Tomáš mobil Roudnice, JO70DK vám vyhodí jako chybu, neb správně je CK. Přestože Roudnice je v obou lokátorech. Proto třeba CZ Liga toleruje chybu jednoho čtverce. A máte opět kontrolu, že jste lokátor pobrali správně.

Žáne, k opravě „Roudnice nad Labem“ jsem se ještě nedostal, podle rčení: „Kovářova kobyla a ševcova žena ..., přestože okovat bych v nouzi zvládl, korektury kopyt umím obstojně. Mám jiné starosti, strefil se do mě jeden ještě nervóznější řidič než jsem já …

 
Takže, při tomto způsobu kontroly vám to vyhodí všechny odchylky proti DB, všechny chyby a překlepy, chybějící čárky a háčky, upozorní na odchylky v lokátorech atd. Ještě jedna klasika: „Tomáš mobil Roudnice, JO60UQ“. V nabídce máte ale něco jiného, tudíž dotaz: „A kde jsi?“ „Na Bouřňáku“. A jste doma, píšete /p Bouřňák.
K těm háčkům a čárkám, dostal jsem deník v cl6 psanej snad přes SMS, háčky, čárky, nic. I když i můj „senior mobil“ tohle umí. Jen asi 100 spojení. Všechny mě kontrola označila jako nesouhlasná s DB! Málem jsem se z toho zvencnul!

Před konečným zařazenín volačky do DB je poslední instancí Banka deníků. V současné době mám jako základní metu datum 1.1.2008. Jestliže uvedená volačka není v Bance deníků po tomto datu, zůstává v kategorii B. Sice „postupuje do dalšího slosování“, nicméně se slabým reitingem.
 

A jsme u Banky deníků …. Minule (http://www.cbdx.cz/clanek2130-upravy-databaze-volacek.htm) jsem vyslovil názor na vkládání deníků do banky. Něco jsem řekl, něco asi ne. Malinko upřesním.

Banka deníků jednoznačně dává možnost veřejné kontroly u soutěžních deníků a vlastně u všech zveřejněných deníků. 
Banka deníků slouží jako základ pro Activity (třeba http://www.cbdx.cz/clanek2104-cb-activity-kveten-2010.htm) a je rozhodující i v případě zařazování nových volaček do DB.
Banka deníků umožňuje rozvíjet strategie výjezdů (chci někam vyrazit, podívám se jestli už tam někdo byl a s jakým výsledkem). Tuto "skrytou" funkci Banky bych nepodceňoval, před pár lety byl problém podobné informace získat ...
Banka deníků má prostě u mě velké plus.
Vkládání deníků do Banky není žádný problém. Jen by se měla dodržovat určitá pravidla, která mě a Fousáčovi usnadní práci.

Deníky ze soutěží by měl vkládat pořadatel soutěže s patřičnou hlavičkou. To znamená, že jsou označeny jako „-liga“ „-EBH“ a podobně. V současné době je 6 kategorií deníků, jednotlivé najdete při pátrání v Bance. Není problém kategorie rozšířit. V tomto směru jsem velmi uvítal příspěvek na scbr.sk – „Najjednoduchšie by bolo zasielať/zverejňovať denníky vo formáte CL6 prostredníctvom Banky denníkú na cbdx.cz, no žiaľ nie všetci tak činia“. Ano, mohou být i kategorie „SPL, SPD“. Jak jsem již uvedl, čím více podkladů, tím přesnější údaje v DB budou … Jen je třeba se dohodnout. Pokud se kolegové na Slovensku dohodnou, může pak organizátor vložit deníky najednou. Pokud ne, je na vůli jednotlivců, jestli deník vloží do Banky… Jen bych poprosil, aby deníky byly označeny „SPL“ nebo „SPD“. Deníky ze Slovenska by byly určitě přínosem pro tvorbu DB a i pro Activity.

 

Malá douška k diskuzi pod minulým článkem o databázích. Příspěvek 14576 jsem asi úplně nepochopil. Naprosto chápu, že někteří nemají cl6, nebo vůbec PC a tudíž pošlou deník na papieri. Je tedy na organizátorovi soutěže jestli toto přijme. Pokud ano, zajímalo by mě vyhodnocení, jakým způsobem se „porovnají“ deníky v cl6, příp. excel s „papierom“ … Vím, že Venca Chotěšov přepisoval pravidelně deníky jedné expedice z papíru do cl6. Já osobně bych to nedělal, mám problémy se svým deníčkem ….

Ale určitě se musí papier nějakým způsobem transformovat do PC s ohledem na výpočet km a bodů. Asi nejlepší varianta je Excel a tu lze jednoduše převést do cl6. Viz http://www.cbdx.cz/denikcl6/add/, XLS2C6V. Nicméně, „ Preto Tomáši nebolo možné ti poslať CL6ky (od Exp.Dunaj prichádzali pravidelne logy v obálke na papieri a ver že z Veľkej Javoriny ich vždy bolo dosť. Nuž a prežiť svoju "mladosť" prepisovaním do CL6ky veru nemienim“, mě nevadí, ale překvapuje, v kontextu s výše uvedeným hodnocením. Na druhé straně opět musím uvést „čím více podkladů, tím přesnější DB bude“. Poslednímu odstavci tohoto příspěvku jsem nerozuměl už vůbec. Proč psát pracně „Rio Sever Martin ALEBO Rio Martin ALEBO Rio Martin Sever (Sever je sídlisko v Martine)“, když napíšu Rio, dostanu nabídku, mimochodem, jedinnou, tu vyberu a potvrdím…. Tři písmena a dvakrát klinout místo 16ti znaků …

 
banka06.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
 

.A spojení je urobené. No, každý má holt nějaký styl a ten preferuje. Nicméně doba pokročila a využití PC se rozšířilo i do oblasti nejen HAM, ale i CB.

 
Dalším pravidlem pro vkládání deníků do Banky by měl být datum v příslušném deníku. Pokud píši deník „na kopci“ – Nastavení, nastavení vlastností programu a zatrhnout „Doplňovat aktuální datum“.
 
Banka02.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
 
Pokud přepisuji deník někdy v týdnu, musí být tato kolonka neaktivní podobně jako „Zobrazovat aktuální čas“. Přepíši deník s časy uvedenými na papíru a jednoduše doplním datum ….
Podobně postupuji, pokjud je deník v Excel a tranformuji jej do cl6, doplnit správné časy a datum.
 
banka08a.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Kurzorem kamkoliv do sloupce časů, PRAVÝM a rozbalí se nabídka.
 
banka08b.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
A následná nabídka ...
 
banka08c.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
A v levém dolním rohu máte nabídku změny nebo doplnění data.
 

Pro ty, kteří píší deník v Excel, čas je nutné uvádět ve formátu „hodiny-tečka-minuty“. Pokud použijí formát „hodina-dvojtečka-minuta“ vznikne následnou konverzí pomocí XLS2C6V tvar časů 0,0245789 a podobně.
Na jednu stranu jsem příznivcem systému „pošli to v čem chceš“, neboť fandím každému, kdo má možnost se zúčastnit. Na druhou stranu, vyhodnocovatel aby se z toho opravdu zvencnul … Nehledě na to, že při přepisu z origopapieru může udělat chybu, a o pořadí může rozhodovat i 20km.

 
V databázi lokátorů dochází k minimálním změnám. V prvé řadě mě Kaso Partizánske CL-69 postupně doplňuje okresy u QTH na Slovensku.
V druhé řadě doplňuji lokátory míst, která jsou ve dvou a více lokátorech, což dříve bylo uvedeno jen znaménkem plus. V této souvislosti používám pro přehrady a vodní díla název používaný GeoBází, tedy „vodní nádrž“. Protože například Kružberk je JN89UT a JN89UU, ale vodní nádrž Kružberk je JN89TT a JN89TU. Možná, že jsem detailista, ale v případě Slap je to výraznější. Vodní nádrž je v sedmi čtvercích, Orlík v osmi, Lipno v devíti ….
Zároveň doplňuji lokátory míst, která nejsou uvedena v db a někteří jedinci si je vyberou pro vysílání. To by jste nevěřili, co všechno lze použít k vysílání a jak se to dohledává …. Zejména, použije-li dotyčný nějaký místní název.
 
Nedávno byl jeden expert v místě zvaném „U Šámalů“, shodou okolností vím, o co jde a tak jsem to i zapsal. Kontrola v Lize se to pokoušela vyškrtnout, že to nelze najít. Tak jsme to s Fousáčem řešili on-line, otevřenou stejnou mapu, stejný měřítko …
 
banka7a.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
 
banka7b.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Celej problém byl v tom, že já měl zvýrazněný turistický trasy, Fousáč nikoliv. Zapnutím funkce turistických tras se objevily další popisy ...
 
Přitom je to v těchto končinách známý jako Luční bouda v Krkonoších ...
 
Ale vážně, jako lahůdku tady mám lokátor JN99EJ. Z oficiálních pramenů – Mapy.cz, GeoBáze, mapy KČT a podobně zjistíte, že se tu nalézá: vrchol Čartak 952_m, na něm rozhledna Čarták (ale někde i Čartak), jinde zvaná též Sůkenická (ale i Súkenická). Není to holt jednoduchý …
Při vyhledávání v DB mohou jednotlivé transkripce činit potíže. S tím už jsme se setkali třeba u Venců, Vašků, Václavů, Vendů, Vláďů i Láďů, Tondů, Antonů, Toníků.
 
Mnohokráte děkuji těm, kteří nelitují času a námahy a pomáhají mě s aktualizací databází:

Fousáč Vinice Plzeň Cl-51
Kaso Partizánske Cl-69
Marconi Partizánske
Rado Bardejov
Franta Hokej Frýdek
Cvrček Budatín Žilina


 
Nedá mě to a ocituji jeden příspěvek z diskuze na scbr.sk:
Áno, súhlasím s Albbertom i s Marconim.. Len nechápem prečo by sme mali tolerovať a akceptovať a nakoniec blahosklonne ignorovať v zápisoch nejaké "navyše" kódové označenia staníc z inej súťaže.. Veď ako píše Kaso, prepísať resp. upraviť dennik do požadovanej formy zodpovedajúcej požiadavkám SPL nemôže trvať dlho,najviac 15 - 20 min.. Obrazne povedané, nemožno sedieť na dvoch stoličkách, t.j. zaslať automaticky bez úprav denník z EBH do SPL, každá z týchto súťaží má svoje vlastné pravidlá a tie je potrebné rešpektovať a dodržiavať. A keď tu už píšem.. chápem Cvrčka/Houston že je nahnevaný (preto asi rozvíril celú túto diskusiu), pretože im bolo z denníka vyškrtnutých vyše 30 spojení.... ale to si mali uvedomiť keď zasielali do SPL denník s chybnými/neúplnými zápismi, ktoré nezodpovedajú kritériám propozícií. Tu asi každého napadne - tak ten denník by som chcel vidieť.. prosím, nevidím v tom problém, pokiaľ všetci účastníci SPL odsúhlasia zverejňovanie svojich denníkov tak to dohodneme s adminom a bude to transparentné .. Najjednoduchšie by bolo zasielať/zverejňovať denníky vo formáte CL6 prostredníctvom Banky denníkú na cbdx.cz, no žiaľ nie všetci tak činia..
 
To mě vedlo k návodu, jak to dělám, když jedu dva deníky, tedy do dvou soutěží najednou. Jednoduše, mastím to na papír jak to přijde a pak se to musí "procedit" pravidly těch dvou soutěží a udělat z toho dva deníky, každý podle regulí příslušné soutěže.
Jak vypadá můj základní deník je dole, používám Excel.
 
banka10.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
 
banka11b.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Pomocí XLS2C6V z toho udělám formát deníku cl6.
 
banka12b.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Protože tam chybí datum, doplním podle návodu uvedeného nahoře.
 
banka14.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Pak to zpětně vyexportuji do Excel, tohle je výsledek. Malinko jsem jen upravil šířku sloupců, aby to bylo přehlednější.
 
banka15.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Seřadím dle volaček a začínám škrtat. Vyřazování spojení je podle podmínek dané soutěže. Tady dělám úpravy pro CZ Ligu. Ale třeba v SPL se vám spojení po půlnoci (se změnou data) opět počítají.
 
banka16.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Tady ale musím "double" vyházet.
 
banka17.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Protože byl zároveň PE33 a byly vydány soutěžní znaky, musím deník pro Ligu upravit a tyto znaky vyházet.
 
banka18.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Hotovo, seřadit zpět podle čísel spojení a převést zpětně do cl6. Kaso má pravdu, 15-20 minut a je to hotovo.
Já to tedy dělám v tom původním Excelovém souboru, ale to je jedno.

Tomáš mobil Roudnice CL31
2895 x shlédnut článek : http://www.cbdx.cz/clanek2146-databaze-2.htm
Vaše diskuse, připomínky, náměty, návrhy, myšlenky k článku - prostě cokoliv Vás napadne ...

Věc Datum a čas  Autor
 | Databáze 2 OK1MJO Martin Zatec 12.10.2010 16:03:09
 » Re:Databáze 2 Žán Braník 14.10.2010 10:36:52
 »» Re:Re:Databáze 2 Tomáš mobil Roudnice CL-31 14.10.2010 12:19:22
 »»» Re:Re:Re:Databáze 2 Žán Braník 15.10.2010 09:22:00
 » Re:Databáze 2 Bohouš CL-6 13.10.2010 18:21:16
 | spojenia v SPL Marconi Partizánske 29.9.2010 20:16:52
 » Re:spojenia v SPL Cvrček Budatín 1.10.2010 19:23:13
 » Re:spojenia v SPL Tomáš mobil Roudnice CL-31 29.9.2010 22:42:45
 »» Re:Re:spojenia v SPL Kid CL-29 30.9.2010 10:20:23
 »»» Re:Re:Re:spojenia v SPL Žán Braník 30.9.2010 13:40:00
 »»»» Re:Re:Re:Re:spojenia v SPL Tomáš mobil Roudnice CL-31 30.9.2010 15:27:53

 
1 2 3 4 5 Známka 1,4 známkovalo 10
                                                                                                                                                                 

RSS CB klub Česká Lípa - optimalizováno pro Internet Explorer 4.x , Netscape 4.7 a vyšší .
.