CL6
  Uživatel : nepřihlášený
 
CB klub Česká Lípa
ODKUD KAM Vzdálenost (km): Azimut:
číslo článku :
NĚCO ZDARMA
PRO TVOJE STRÁNKY

Do konce roku 2018 zbývá

Přihlášení na některé
akce klubu

Vítejte na www.CBDX.cz

Banka deníků
On-line přehled deníků

Poznačte si v kalendáři
Info o akcích můžete i sami vkládat

Pojedete na portejbl ?
Tak o tom dejte vědět !

Prodám - Koupím - Vyměním
Burza, sami si můžete vkládat inzeráty - ty jsou pak rozesílány emailem všem odběratelům

CB kluby, odkazy
Chybí zde Váš CB klub, expedice a pod ? Doplňte si ji ...

Začínáme na CB

Náš CB klub Česká Lípa

Klubové záležitosti
Činnost klubu
Expedice Borůvka
Download souborů
Plánujeme ...
Zúčastnili jsme se
Napsali nám
Diskusní fórum
Lokátorová mapa světa

Soutěž
LETNÍ POLNÍ DEN 2018

VÝSLEDKOVÁ LISTINA LPD 2018
Seznam závodníků & stav dodání deníků LPD 2018
Propozice soutěže LPD 2018
Historie LPD v datech
Články o soutěži LPD
Diskusní fórum věnované soutěži LPD
Program Deník LPD.EXE

Česká CB Liga 2018/2019

Tabulky pořadí 2018/2019
Tabulky pořadí 2017/2018
Tabulky pořadí 2016/2017
Tabulky pořadí 2015/2016
Tabulky pořadí 2014/2015
Tabulky pořadí 2013
Tabulky pořadí 2012
Tabulky pořadí 2011
Tabulky pořadí 2010
Tabulky pořadí 2009
Články - CB Liga
Propozice CB liga
DISKUSE - CB Liga
Historie CB ligy

Eter bez hranic

Přihláška EBH
Přehled přihlášených
Propozice - EBH
Články - Eter bez hranic

Expedice VIKING 2016

Expedice VIKING 2016
Přehled SMS zpráv

archiv :
Články expedice IBERIA 2014
Články expedice BALKÁN 2012

Programy ke stažení

Lokátorová mapa
Deník LPD.EXE
Deník pro LPD (WORD)

Přehledy

Seznam všech ČLÁNKŮ
Autoři článků
Seznam všech ANKET
Seznam všech DISKUSÍ

Právě tento Web čte 22 lidí.

Z toho privilegovaných uživatelů : 0

Jak získat vyšší privilegia ? Vyplň formulář a je to.

Co tím získáš ?
Budeš si moci libovolně kdykoliv měnit některá nastavení, která jsou anonymním uživatelům nedostupná včetně možnosti vkládat svoje komentáře a příspěvky ke článkům ...

Ověř svoji volačku :
Ověř lokátor místa :
ověřte si doménu:
Předpověď počasí z
www.meteopress.cz
Hledej na Seznamu v našich stránkách :
 http://www.CBDX.cz  > LPD - Letní polní den  > LPD 2013 - novinky !.
   Verze pro TISK  /   Poslat upozornění na článek komu :     od koho :  

LPD 2013 - novinky !
1.1.2013 13:13:13  - Bohouš Lípa CL-6 - LPD - Letní polní den
Leckomu se může líbit neplacení startovného, jsou i další změny
                                                                                                                                                                                                 

 

Jak již ředitel soutěže Honza Sosnová při vyhlášení výsledků LPD 2011 v Holicích avizoval, jsou tu některé změny v pravidlech a přihlašování do letošního ročníku soutěže Letní polní den 2013.

Změny byly inspirovány snahou o co největší zjednodušení pro soutěžící, přece jen závodníků rok od roku ubývá, tak proč těm, kdo si zazávodit chtějí, trochu nezjednodušit život.

 

Ve zkratce :

 • Neplatí se startovné.
 • Členové CB klubu jsou přihlášeni automaticky.
 • Přihlášení do soutěže je plně elektronické.
 • Soutěžní volačka je přidělena automaticky.
 • Seznam přihlášených až po proběhnutí závodu.
 • Zajišťování kót pořadatelem se i nadále nekoná.
 • Náležitosti závodníka jsou ke stažení z našich stránek
 • Klíč pro LPD 2013 vydán.
 • Volba koty pouze v ČR a SR, z jiných států nikoliv
 • Pamětní list nebude ?
 • Zasílání výsledků opět plně elektronické.
 • Jde to i jinak, než jen elektronicky.
 • O co se vlastně soutěží ?

 

Podrobněji :


Neplatí se startovné.

Ano, do soutěže LPD od letošního roku neplatíte startovné. Doufáme, že tento krok pořadatele počet závodníků přihlášených do soutěže Letní polní den zvýší.

 

Členové CB klubu jsou přihlášeni automaticky.

Členové CB klubu se do soutěže Letní polní den nepřihlašují, již totiž přihlášeni jsou - respektivě mají soutěžní volačku trvale a jednoznačně přidělenou.

 

Přihlášení do soutěže je plně elektronické.

Přihlášení do soutěže je velmi jednoduché - vyplníte formulář. Na emailovou adresu, kterou v přihlášce uvedete, vám přijde email , kde je třeba kliknout na řádek v emailu uvedený - tím potvrdíte funkčnost vaší emailové adresy.

 

Soutěžní volačka je přidělena automaticky

Jakmile kliknete na řádek uvedený v mailu a potvrdíte tak funkčnost své emailové adresy, okamžitě vám bude systémem přidělena soutěžní volačka. Automaticky, ihned, z tepla domova, ani na poštu nemusíte Smile Soutěžní volačka je tvořena prefixem ET- a je následována číslicí - začínáme na stovce.

Poznámka pro zvědavce: Přidělování je náhodné, vždy v celé stovce (nejprve jsou přiděleny volačky 100 - 199, teprve potom jsou přidělovány volačky 200 - 299 , dále pak 300 - 399 atd. Dokud není vybraná celá stovka, je přidělování náhodné - to znamená, že jako první nemusíte dostat ET-100, ale třeba ET-156, jako druhý nedostanete ET-101, ale může to být třeba ET-123 nebo ET-198). Byla nastavena i výjimka - prvních 10 volaček bude přiděleno podle pořadí, kdo se tedy přihlásí jako první, dostane ET-100, druhý dostane ET-101 atd. až do ET-109. Pak už budou volačky systémem přidělovány náhodně podle uvedených pravidel . Kdo těmto hrátkám s čísly neporozuměl - klidně to hoďte za hlavu. Podstatné je, že automaticky dostanete soutěžní volačku, která bude jenom pro vás.

 

Seznam přihlášených až po proběhnutí závodu.

Tak jako v minulých letech, ani letos nebude dopředu k dispozici seznam přihlášených do soutěže. Pořadatel sice jakýsi seznam přihlášených samozřejmě mít bude, ale ani on neví, kdo z přihlášených se nakonec doopravdy zúčastní  nebo zda některá podaná přihláška není jen hra nějakýho truhlíka, který sice soutěžit nebude, ale umí vyplnit formulář.

 

Zajišťování kót pořadatelem se i nadále nekoná.

Pořadatel nezajišťuje ani nijak neblokuje kóty závodníkům, je tedy jen na závodnících, jakou kotu si vyberou a případně jak se domluví s dalšími zájemci o stejnou kotu. Obecně platí pravidlo "kdo dřív přijde, ten dřív mele" - tedy kdo první na kopec přijel, zprovoznil zařízení a vysílá, ten kotu obsadil - pořadatel není rozhodčí v případných sporech. Pořadatel nebrání soutěžícím inzerovat úmysl obsadit kotu třeba i na těchto stránkách v rubrice "Pojedete na portejbl". Vezměte v potaz, že informace o úmyslu obsadit kotu vystavená na těchto stránkách není pro ostatní nijak závazná - je to jen vaše info ostatním. Jediná výjimka jsou koty pro kontrolní stanice, pro letošní rok zcela jistě budou obsazeny tyto koty

Náležitosti závodníka jsou ke stažení z našich stránek

Vše probíhá elektronicky - to znamená,že pořadatel již nic závodníkovi poštou nezasílá. Ani to není nutné - vše, co závodník k soutěži potřebuje, si může stáhnout na našich stránkách, přesněji na adrese : http://www.cbdx.cz/deniklpd/ Jsou zde ke stažení i výuková videa, kde je přehledně předvedeno a okomentováno, jak se s programem pro závod zachází. Pamatujte, že samotný závod na počítači jede málokdo - převážná část si na kopci zapisuje spojení do papírového předtištěného deníku (na uvedené stránce je rovněž ke stažení) a teprve z něj pak doma deník do programu opisuje.

 

Klíč pro LPD 2013 vydán.

Jak již mnozí víte, přímo pro závod Letní polní den byl napsán program pro vedení soutěžního deníku. Funkčnost tohoto deníku je závislá na "elektronickém klíči". Pro letošní rok byl nový klíč právě vydán. Pro nováčky : tuto informaci klidně přeskočte, program si klíč umí sám z internetu stáhnout a použít.

 

Volba koty pouze v ČR a SR, z jiných států nikoliv

V minulých letech se parkrát zadařilo spojení odrazem a takovým závodníkům pak stačí pár spojení pro první místo. Část závodníků to otrávilo - oni "makaj jako šroub" celou noc a nemají šanci na bednu, kdežto vzdálené stanici stačí půlhodinka.  Nové pravidlo tedy zní - kota, odkud bude závodník vysílat, musí být pouze v ČR nebo v SR.

 

Pamětní list nebude ?

Pamětní list bude ! A bude volně - zdarma bude ke stažení z těchto stránek a kdo si ho bude chtít vytisknout, může. V omezeném množství budou  pamětní listy i na vyhodnocení v Holicích.

 

Zasílání výsledků opět plně elektronické.

Nezapomeňte po soutěži zaslat elektronické deníky na adresu pořadatele. Co a jak je možno se dozvědět z výukových videí, viz výše uvedený odkaz.

 

Jde to i jinak, než jen elektronicky.

Pro ty, kdo počítačem příliš nevládnou a přesto se chtějí soutěže účastnit, je zde nabídka pořadatele - dodejte papírovou podobu deníku a  přepis do programu LPD.EXE, který je pro soutěž jinak nezbytný, provede pořadatel za Vás. Dobře zvažte, zda na přepis nestačíte sami, případné překlepy nebo chybějící údaje za Vás nemá jak doplnit.

 

Vyhodnocení + snadná kontrolovatelnost pořadatele

Zpracování programem LPD.EXE zavedené před lety se plně osvědčilo a ani letos nebudeme na tomto nic měnit. Zaslaná data budou zpracována programem pro to určeným, program provede kompletní zpracování a vyhodnocení soutěže. Všechny zaslané a tedy hodnocené deníky budou (stejně tak, jako minulý rok) vystaveny na našich stránkách a soutěžící tak budou opět mít plnou kontrolu nad všemi daty. Budou si moci zkontrolovat správnost svých zaslaných deníků, budou mít i okomentována všechna neuznaná spojení. O uznání spojení rozhoduje právě program pro vyhodnocení soutěže, měří všem naprosto stejným metrem, jakákoliv případná změna v datech by byla na stránkách velmi rychle nalezena.

 

O co se vlastně soutěží ?

Budou vůbec nějaké ceny, když se zrušilo startovné ? No samozřejmě, že ano. Budou a to v míře podobné minulým rokům. To znamená,zcela určitě budou vyhlášení ti nejlepší v kategoriích Nejdelší spojení a Nejvíce spojení. Dále pak obdrží diplom prvních 20 umístěných. První tři obdrží poháry. Každý vyhodnocený a pozvaný na podium k převzetí ceny obdrží pití vítězů nebo-li Rychlej špunt (šampáňo).


  Náležitosti závodníka - deník ke stažení, výukové video

3363 x shlédnut článek : http://www.cbdx.cz/clanek2310-lpd-2013-novinky.htm
Vaše diskuse, připomínky, náměty, návrhy, myšlenky k článku - prostě cokoliv Vás napadne ...

Věc Datum a čas  Autor
 | LPD 2013 - novinky ! Žán Braník Praha 7.1.2013 07:29:39
 » Re:LPD 2013 - novinky ! Bohouš CL-6 7.1.2013 08:46:55
 »» Re:Re:LPD 2013 - novinky ! Žán Braník Praha 8.1.2013 16:29:41
 »»» Re:Re:Re:LPD 2013 - novinky ! Bohouš CL-6 8.1.2013 17:39:06
 | LPD 2012 - novinky ! Žán Braník Praha 14.1.2012 07:11:02
 » Re:LPD 2012 - novinky ! Bohouš CL-6 14.1.2012 12:55:17

 
1 2 3 4 5 Známka 1,1 známkovalo 13
                                                                                                                                                                 

RSS CB klub Česká Lípa - optimalizováno pro Internet Explorer 4.x , Netscape 4.7 a vyšší .
.