CL6
  Uživatel : nepřihlášený
 
CB klub Česká Lípa
ODKUD KAM Vzdálenost (km): Azimut:
číslo článku :
NĚCO ZDARMA
PRO TVOJE STRÁNKY

Do konce roku 2018 zbývá

Přihlášení na některé
akce klubu

Vítejte na www.CBDX.cz

Banka deníků
On-line přehled deníků

Poznačte si v kalendáři
Info o akcích můžete i sami vkládat

Pojedete na portejbl ?
Tak o tom dejte vědět !

Prodám - Koupím - Vyměním
Burza, sami si můžete vkládat inzeráty - ty jsou pak rozesílány emailem všem odběratelům

CB kluby, odkazy
Chybí zde Váš CB klub, expedice a pod ? Doplňte si ji ...

Začínáme na CB

Náš CB klub Česká Lípa

Klubové záležitosti
Činnost klubu
Expedice Borůvka
Download souborů
Plánujeme ...
Zúčastnili jsme se
Napsali nám
Diskusní fórum
Lokátorová mapa světa

Soutěž
LETNÍ POLNÍ DEN 2018

VÝSLEDKOVÁ LISTINA LPD 2018
Seznam závodníků & stav dodání deníků LPD 2018
Propozice soutěže LPD 2018
Historie LPD v datech
Články o soutěži LPD
Diskusní fórum věnované soutěži LPD
Program Deník LPD.EXE

Česká CB Liga 2018/2019

Tabulky pořadí 2018/2019
Tabulky pořadí 2017/2018
Tabulky pořadí 2016/2017
Tabulky pořadí 2015/2016
Tabulky pořadí 2014/2015
Tabulky pořadí 2013
Tabulky pořadí 2012
Tabulky pořadí 2011
Tabulky pořadí 2010
Tabulky pořadí 2009
Články - CB Liga
Propozice CB liga
DISKUSE - CB Liga
Historie CB ligy

Eter bez hranic

Přihláška EBH
Přehled přihlášených
Propozice - EBH
Články - Eter bez hranic

Expedice VIKING 2016

Expedice VIKING 2016
Přehled SMS zpráv

archiv :
Články expedice IBERIA 2014
Články expedice BALKÁN 2012

Programy ke stažení

Lokátorová mapa
Deník LPD.EXE
Deník pro LPD (WORD)

Přehledy

Seznam všech ČLÁNKŮ
Autoři článků
Seznam všech ANKET
Seznam všech DISKUSÍ

Právě tento Web čte 29 lidí.

Z toho privilegovaných uživatelů : 3

Jak získat vyšší privilegia ? Vyplň formulář a je to.

Co tím získáš ?
Budeš si moci libovolně kdykoliv měnit některá nastavení, která jsou anonymním uživatelům nedostupná včetně možnosti vkládat svoje komentáře a příspěvky ke článkům ...

Ověř svoji volačku :
Ověř lokátor místa :
ověřte si doménu:
Předpověď počasí z
www.meteopress.cz
Hledej na Seznamu v našich stránkách :
 http://www.CBDX.cz  > Zúčastnili jsme se  > Víceboj na Dlouhý ….
   Verze pro TISK  /   Poslat upozornění na článek komu :     od koho :  

Víceboj na Dlouhý …
10.5.2015 19:20:31  - Tomáš Roudnice CL-31 - Zúčastnili jsme se
Nová soutěž …
                                                                                                                                                                                                 

Tak jsem se přirychtoval na novou soutěž, http://radio.i-logout.cz/viceboj/, jen tak vyzkoušet svého Wokouna 4x4 Quattro a zúčastnit se Memorialu Milana 42 ... Ještě jsem si půjčil stanici na 80MHz. Splácnul jsem úžasnou dualbanku GP λ1/4 na 80/125MHz. Hlavní využití toho Wokouna u mě je totiž na Airband.

 
Původní záměr bylo vyrazit v pátek na Dlouhou Louku, vše připravit a v sobotu ráno v 8:00 vystartovat. Jenže … Na Dlouhý ještě nebyla možnost přípoje na Temelín, takže z autobaterie. To se dá zkousnout, mám to ošetřený. Horší byla prognostika počasí. Na sobotu příchod slabé studené fronty nad ČR okludující. Zrušil jsem start v pátek a čekal na vývoj počasí. Nezklamal jsem se. Norové to upřesnili, takže okolo 18té to mělo být nad Dlouhou Loukou. Nemejlili se. Navíc už v pátek ukazoval Kp index 0 nebo 1 celej den, magnetometr taky žádný výkyvy … Prostě chmurná předtucha mizérie. Nezklamal jsem se …

Vyrážím natěšen a vyzbrojen po desáté, skoro dvacet stupňů, slunečno. Při sjíždění z Paškapole si přibrzdím, ťuknutí v pedálu a podlaha! Zajímavý, to se musí stát na největším krpálu na cestě! Nicméně, zavzpomínám na mládí, moje první vozidlo byla Škoda Popular, řízení vpravo, mechanické brzdy. Ten termín byl jen takovej bonmot, s významem slova „brzdit“ to nemělo nic společnýho. Takže poklidnou jízdou jsem pokračoval, jen mě chyběl ten klobouk na hlavě.


 
Na místě pohoda, sluníčko, jen nepříjemnej větřík 6-10 kt. Stavím GP a jdu na HB. A ejhle, chybička se vloudila, 3 části jsou opřený o futra garáže abych je tam nenechal. A nechal. A to jsem přemejšlel, že tu půlku nechám doma. Proč ji tahat, když ji stejně nestavím. Tak jsem ji postavil. Ale vytočilo mě to tak, že jsem zavrhl experimenty na 80MHz. Po druhé hodině jsem začal na těch vícepásmech, CB nemělo cenu, tam to jen šumělo, ani cizina, což mě utvrdilo, že to sláva nebude.
 
PICT0541.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
S fotkama to bylo mizerný, jediný, co stálo za vyfocení bylo tohle.
 
Pár spojení, nic, co by mě nadchlo. Spíš jsem ještě více „kvasil“. Z pěti sdíláků na 70cm tři obsazeny kurzy pro „mazání bodů“ na Autodromu Most. Budiž. Ale příště vám to natočím, aby jste se taky pobavili. Jenomže ten kurz byl i na jednom kanále PMR! Na dalším PMR jsem poslouchal výsledky RZ na Ralye Šumava, na dalším byla nějaká vodácká akce, protože sháněli bojku, která jim uplavala. Navíc se plnila předpověď počasí, nasouvala se ta okluze. Nepršelo, jen tak kráplo, přesně na tý úrovni, aby vás to nas****.

Ve čtyři jsem spustil CB, nebyl to běs a hrůza, prostě nikde nic … Tak jsem to střídal s těma jinejma pásmama, ale bída. V 18 jsem s nima skončil a zůstal jen na CB. To už občas pršelo. Zastavil se na kus řeči Soptík CL-95 a pak vyrazil k domovu. Cestou ještě rozdal bodíky z JO60VR. Po osmé se to trochu vylepšilo a před jedenáctou to definitivně zamrzlo. Přesně jak jsem předpokládal. Navíc, všechna spojení byly „děsný dálky“. Dnes jsem vlezl do archivu a zjistil, že naposledy jsem tak mizernej průměr měl v roce 2009! A to jsem tady teď byl už po jednaosmdesátý …. Trochu zpestření přineslo popůlnoční nahánění Jánošíků na CH27. Mít HB9CV tak si trofnu tvrdit že v jednu chvíli bych Milana na Žalostinej udělal. Ale Deltu i Marco Polo jsem poznal, protože je znám, ale bylo to odezírání ze rtů … Teprve doma jsem zjistil, že ta okluze se trochu zbrzdila nad Vysočinou a bylo hotovo. Pravděpodobně se zadrhla o ten les antén na kopcích. To, že jsem měl chvíli Milana R3 byl pravděpodobně odraz od nějakýho mraku.

 
PICT0544.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Tenhle fešák sedí v Duchcově ...
 
Tady si nemohu odpustit trochu strategie a taktiky. S povděkem konstatuji, že jsou nové expedice i jednotlivci na pásmu. To velice vítám. Jenomže …. Kdysi se razilo heslo „nejdřív poslouchej ….“. Taktika na spojení na Slovensko v takovýchto mizerných podmínkách je léty vypracovaná a vyzkoušená.

Slováci sedí na jednom kanále a vysílají. Češi sedí na tomtéž kanále a číhají až se to na chvíli otevře. Ti, kteří jsou na vyzkoušených kótách se slušným vybavením (Klínovec, Čerchov, Dlouhá Louka, Škarmanka, Svahová, Dyleň, …) vedou občas nezávaznou debatu na téma „co máte dobrýho k pití, co máte dobrýho k jídlu, prší, neprší, slyšíš je“ a podobně … A všichni zájemci stále číhají. Slováci jsou vesměs ostřílení a když někoho uslyší, že by to prošlo, zavolají jej volačkou. Pokud to projde, nastává mazec. Těm, co do toho vletěj „Brek“ bych nacpal anténu mezi půlky (a může to být i 7/8) a po kouskách lámal. Princip je jednoduchej.
SK: Radegaste …
R: slyším ..
A vysypou si relaci.
R: Tomáši, slyšíš je
TmR: negativ
Honza Sulejovice: beru je
R: jde na vás Honza Sulejovice
SK: Honzo pobíráme
A vysypou si relaci.
HS: Klínovec slyšíš je
Klínovec: ano/ne
A tak dále …
Tímto způsobem udělají v okně, kdy to prochází, spojení všichni, kteří slyší. A klidně reportem 20.
Ti, kteří to stihnou se radují, ti ostaní jim holt mohou jen blahopřát. Příště mohou být těmi, co se radují.

Proč to takto popisuji. Mnohokrát se nám přihodilo, že Radegast na Čerchově dělal Velkou Javořinu (363km) a v tu chvíli jsem tu Javořinu „ani nečuchal“. Za půl hodiny je dělám v pohodě 44 (354km) a Radegast o nich ani neví! Sice je mezi mnou a Radegastem je 151km, ale máme rozdíl vzdálenosti na Javořinu je jen 9km!

Proč to takto popisuji? Na CH27 číhá na Slováky určitě cca 20 stanic. Stanice X tady začne dělat spojení na zanedbatelnou vzdálenost.
TmR: nechte tady prostor, číháme na Slováky …
X: dej mi20 vteřin
Jsem zmetek, jako bych to tušil, rozsvítil jsem si na přesnej čas, bylo těch vteřin 248 … A to se tam 3x objevil údaj „poslouchám tě 59“! Z těch, kteří tam poslouchali je většina schopna vystřihnout spojení i s potvrzením za 40 sekund. Kdyby se to zrovna otevřelo, udělalo by se 6 spojení … Pravda, jsme odkojeni dobou, kdy i na CB byl jiný provoz, 40-50 spojení do hodiny nebyl problém. Mnozí se diví, že při LPD je moje pátá relace na Alfu x1: CL31, spojení číslo 12, report 59, dej číslo spojení a report, všechno mám. Protože jsem to odposlechl a zapsal předem. A zkrácením relace šetřím hlasivky Alfě a čas, který mohou využít další.

Ještě mě teď napadlo … Expedice Nordkapp, Balkán, Gibraltar. Exp: nebrejkujte, prosím volačkou. Brejk, brejk, brejk, brejk …. No coment.
 
PICT0545.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
Fešák, ne ...
 
No, nezadařilo se, tak jdu po jedné na kutě. Ráno ještě CB kolečka a pár spojení. Pak snídaně a trochu chrupna, abych byl čerstvej na cestu domů. Pak zabalím a zvolna vyrážím k domovu.

Doma pak zjišťuji, jak na tom byli ostatní. No, jižní polovina republiky měla výrazně horší počasí než já, což mě potěšilo. Někteří měli potíže technického rázu, což mě taky potěšilo … Když jsem to všechno sečetl, byl to prachbídnej výsledek.

No, uvidíme na EBH …

Tomáš mobil Roudnice CL31
1106 x shlédnut článek : http://www.cbdx.cz/clanek2759-viceboj-na-dlouhy.htm
Vaše diskuse, připomínky, náměty, návrhy, myšlenky k článku - prostě cokoliv Vás napadne ...

Věc Datum a čas  Autor

 
1 2 3 4 5 Známka 1,0 známkovalo 17
                                                                                                                                                                 

RSS CB klub Česká Lípa - optimalizováno pro Internet Explorer 4.x , Netscape 4.7 a vyšší .
.