CL6
  Uživatel : nepřihlášený
 
CB klub Česká Lípa
ODKUD KAM Vzdálenost (km): Azimut:
číslo článku :
NĚCO ZDARMA
PRO TVOJE STRÁNKY

Do konce roku 2018 zbývá

Přihlášení na některé
akce klubu

Vítejte na www.CBDX.cz

Banka deníků
On-line přehled deníků

Poznačte si v kalendáři
Info o akcích můžete i sami vkládat

Pojedete na portejbl ?
Tak o tom dejte vědět !

Prodám - Koupím - Vyměním
Burza, sami si můžete vkládat inzeráty - ty jsou pak rozesílány emailem všem odběratelům

CB kluby, odkazy
Chybí zde Váš CB klub, expedice a pod ? Doplňte si ji ...

Začínáme na CB

Náš CB klub Česká Lípa

Klubové záležitosti
Činnost klubu
Expedice Borůvka
Download souborů
Plánujeme ...
Zúčastnili jsme se
Napsali nám
Diskusní fórum
Lokátorová mapa světa

Soutěž
LETNÍ POLNÍ DEN 2018

VÝSLEDKOVÁ LISTINA LPD 2018
Seznam závodníků & stav dodání deníků LPD 2018
Propozice soutěže LPD 2018
Historie LPD v datech
Články o soutěži LPD
Diskusní fórum věnované soutěži LPD
Program Deník LPD.EXE

Česká CB Liga 2018/2019

Tabulky pořadí 2018/2019
Tabulky pořadí 2017/2018
Tabulky pořadí 2016/2017
Tabulky pořadí 2015/2016
Tabulky pořadí 2014/2015
Tabulky pořadí 2013
Tabulky pořadí 2012
Tabulky pořadí 2011
Tabulky pořadí 2010
Tabulky pořadí 2009
Články - CB Liga
Propozice CB liga
DISKUSE - CB Liga
Historie CB ligy

Eter bez hranic

Přihláška EBH
Přehled přihlášených
Propozice - EBH
Články - Eter bez hranic

Expedice VIKING 2016

Expedice VIKING 2016
Přehled SMS zpráv

archiv :
Články expedice IBERIA 2014
Články expedice BALKÁN 2012

Programy ke stažení

Lokátorová mapa
Deník LPD.EXE
Deník pro LPD (WORD)

Přehledy

Seznam všech ČLÁNKŮ
Autoři článků
Seznam všech ANKET
Seznam všech DISKUSÍ

Právě tento Web čte 32 lidí.

Z toho privilegovaných uživatelů : 3

Jak získat vyšší privilegia ? Vyplň formulář a je to.

Co tím získáš ?
Budeš si moci libovolně kdykoliv měnit některá nastavení, která jsou anonymním uživatelům nedostupná včetně možnosti vkládat svoje komentáře a příspěvky ke článkům ...

Ověř svoji volačku :
Ověř lokátor místa :
ověřte si doménu:
Předpověď počasí z
www.meteopress.cz




Hledej na Seznamu v našich stránkách :
 http://www.CBDX.cz  > PMR - Pikador  > PMR štafeta 15.5. - padaly déšťové kapky i rekordy.
   Verze pro TISK  /   Poslat upozornění na článek komu :     od koho :  

 

PMR štafeta 15.5. - padaly déšťové kapky i rekordy
20.5.2004 00:00:08  - Jerry Nové Město - PMR - Pikador
Přes velkou nepřízeň počasí dorazili na kopce téměř všichni přihlášení PMRkaři. Některým z nich bylo odměnou spojení na více než 200km.
                                                                                                                                                                                                 

 Před vyhlášením první PMR štafety jsem měl obavy, že samotná akce nevzbudí dostatečný zájem a byl jsem nakonec opravdu příjemně potěšen opakem.  Druhá štafeta mi dala jen za pravdu, že je mezi vámi hodně těch, kteří toto pásmo berou vážně a jsou ochotni vyjet na kopečky za pěknými spojeníčky. 19. účastníků ( dva se dodatečně přidali)   mnoho posluchačů, mnoho dálkových spojení a to nejhorší počasí ..., takové by mohlo být stručné resumé druhé  štafety.

 Samotná štafeta byla naplánována na sobotní podvečer 15.5. Já jsem byl na Jizeře (JO70PU - 1122m) kolem poledne a tou dobou svítala naděje, že oblačné počasí vydrží i nadále a bude to bez problémů. Teplota kolem 8°C nebyla pro mne nějakou překážkou. Proto jsem se velmi rychle vyškrábal na skalnatý vrchol s vyhlídkou a zkoušel hulákat do okolí ze svojí Hofferkou s gumákem. Před štafetou bylo znát, že mnozí se chystají naši akci poslouchat a hlásili se i další z kopečků, kteří se připravovali na večerní CB - Éter bez hranic. Dělal jsem mimo štafetu např. tato spojení: Simon 07 Č.Studnice, Bezděz, Petr Chrudim, Milan Háje Praha, Zdeněk p. Devět Skal, Richard Pardubice, Zdeněk Třemošnice, Franta CV - Měděnec, Lojza Chotěboř, Lothar Zittau NSR atd.

jerry1.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

To se ještě dalo vysílat z vrcholové vyhlídky...


 Dlouho jsem se však neradoval, krátce po druhé hodině se začala obloha zavírat a objevily se první dešťové kapky, vítr řádně zesílil a bylo jasné, že slibovaná studená fronta je tu. Opravdu nešlo o přeháňku, na Jizeře se rázem potemnělo, viditelnost postupně minimální a proudy vody se stupňovaly. Jako suché zázemí mě posloužila nedaleká veranda boudy Horské služby. Odtud však PMR vůbec nechodilo, tak mě nezbývalo nic jiného než řádně zabalit sebe i stanici do igelitu a těsně před sedmnáctou hodinou šup do toho marastu. Výstup na dvacetimetrovou skálu po mokrém kamení a železných žebřících v té vichřici mi dal pořádně zabrat. Našel jsem si jediné možné závětří (bohužel na úkor západních směrů) a mohli jsme začít.
  Jen co jsem zapnul svojí Hofferku a připojil kolineár ZK a začal jsem si hledat kolegu kterému jsem měl předávat  a najednou slyším ,,tady Fousáč port. Pancíř Šumava ! Jerry, Jerry... "" a nevěřil jsem svým uším a opravdu - slyšeli jsme se navzájem 4 rádiem. Bylo to naprosto perfektní spojení.
( JN69PE >>> JO70PU=234km! ) Fousáč junior měl Kenwooda s navázanou 4 el. Yaginou podle návodu z libereckých CB stránek. Samozřejmě oboustranně výkon 0,5W.


jiz1.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

Vrchol Jizery v 17:00 a prší a prší...


simon1.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK


Fousáčovi se povedla hned dvě spojení přes 200km během jednoho dne! (to druhé ze Simonem 007, který portejbloval na Černé Studnici : JN69PE >>> JO70OR= 219km). Hold kopec + anténa = hotové divy i při půlwattíku.



Simonova výbava - DX 219km dělal na Intek MT4000L !


 Ale teď již k výsledkům druhé štafety. Pro velikou nepřízeň počasí a sólový počin jsem nebyl schopen nic zapisovat, takže jsem zpracoval výsledky ze své paměti a taktéž pomocí vašich emailových zpráv, které jste mi poslali, snad mi nic podstatného neuniklo.

 Těsně před akcí se omluvil Racek D. Suchá (č.2), že se na kopec již dnes nedostane. Tak jsem po startu z Jizery předával na stanoviště č.3 kde působil Láďa Lípa v Lužických horách. Signál se téměř bez problémů protkal Krušnými horami a Českým středohořím. Do kolečka byl zde přidán Franta CV, který byl nejzápadnější stanicí na kopci Měděnec (bod A) . Slovo si pak převzali Borůvkáři na Kozákově a dále Karel Háje, který byl vnořenou staničkou vysílající z Krkonoš kousek od Vrchlabí (bod B). Jen tak, tak (1/2R) se slyšeli vzájemně Míra ze Spálavy a Michal 62 z Ochozu, vzájemná vzdálenost 11km a několik kopců mezi nimi znamenalo málem stopku, ale nakonec se to povedlo a signál se dostal až k Petrovi Měřín na rozhlednu Rosičku, kde se kolečko zastavilo a výzvy na Kodyse na Oslednici byli bez odezvy. Vzal jsem si tedy slovo nazpět od Míry ze Spálavy (kluky na Rosičce jsem téměř neslyšel - bylo to zajímavé jelikož oni mě braly prý 5 rádiem) a poslal jsem pomyslný kolík expedici Brtník do Brd, abychom se pokusili uzavřít kolečko druhou stranou. Přes Pancíř se pak dostal signál až ke klukům do Telče. Zdenda byl na Poldovce (kopec Hradisko - JN79PD) a Kodys na Oslednici.

mapa2.gif: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK
  1 Jerry Nové Město Jizera 1122m JO70PU
  3 Láďa Lípa Lužické hory 550m JO70GS
  4 Jarda Koštice Dlouhá Louka 850m JO60TP 
  5
Rosťa Černčice Blšanský vrch 293m JO60VI
  A Franta CV Měděněc 910m JO60NK*
  6
Ivoš Slaný Jemníky 250m JO70BE
  7 Míra Vědomice Milešovka 837m JO60XN
  8 Expedice Borůvka Kozákov 744m JO70PO
  B Karel Háje Krkonoše JO70SP*
  9 Jířa Barchov Krkanka 566m JN79SV
10 Michal 62 Nasavrky Ochoz 520m JN79VU
11 Míra Hradec Spálava 663m JN79US
12,13b Petr Měřín Rosička 645m JN79WM
13 Petr Blansko Podvrší 590m JN89IK
14 Kodys Pardubice Oslednice 557m JN79RE
15 Zdenek Telč Telč JN79RE
16 Franta Bransouze Kapličky 951m JN78CO
17 Fousáč jr. Plzeň Pancíř 1214m JN69PE
18 Expedice Brtník Houpák 795m JN69WS

Žlutě jsou označeny úspěsné spojení z naplánované trasy štafety.


 K uzavření kolečka tedy chybělo málo, ale myslím si že o to tady nutně ani nešlo. Věřím, že si na své přišli i ostatní účastníci pásma. Díky vám všem, kteří jste vytrvali na kopcích i přes velkou nepřízeň počasí. Byla to díky vám velmi zajímavá akce. Je vidět, že na tomto pásmu je pořád co objevovat a další štafety můžou být ještě pestřejší.
g.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 Do další štafety (5.6. v den konání CB rozhleden) se již přihlásili i kamarádi ze Slovenska!  Budou obsazeny opět nové kóty (např : Zlaté Návrší 1411m - Krkonoše, Dobrošov, Šumava...atd.) A pokud se přihlásí i více Moravských stanic mohla by se povést první Česko-Slovenská PMR štafeta! Bude to záležet jen na Vašem zájmu.

 Pro ty, kteří pro hustý provoz při štafetě neměli možnost zkusit zavolat na nás přihlášené bych chtěl vrátit pravidlo přidělených časů na volné vysílání. Při první štafetě, kdy nás bylo více než dvacet jsem od tohoto pravidla upustil, je to možná škoda a proto pro štafetu konanou 5.6. od 18:00 bych navrhnul přidělit každému účastníkovi 10 nebo 15 minut na toto volné vysílání, které by navazovalo na samotný pokus o štafetové kolečko.  Takto by se postupně vystřídali všichni. Aby toto netrvalo příliš dlouho běželo by to souběžně na dvou kanálech (asi k.7 a k.8). Souběžně by vysílali vždy dvě nejbližší stanice na trase. Tímto způsobem by se mohlo udělat mnohem více spojení a ve větším klidu. Aktuální a konečné informace k této štafetě najdete na mých stránkách http://www.volny.cz/cb16

                                   Zážitky účastníků  PMR štafet                                    

  Zdravím přátele pomerančového pásma !

Dnešní štafetový portejblík měl opravdu několik nej. Jako např. nejhorší počasí(zatím), největší počet rušílků na pásmu, nejdelší spojení a jistě by se ještě nějaká ta nej našla. Vyrazili jsme naprosto nepřipraveni na rozmary počasí, a tak to také podle toho nakonec i dopadlo. Ale to co se dělo v éteru nám to plně vynahradilo.


mulis_1.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

Brtníci v závětří


 A nyní stanice a spojení z našeho QTH: Jerry 5R-157km Jarda Koštice Dlouhá louka 4-5R-99 km, Míra Vědomice-Milešovka 5R-88km, Exp.Borůvka 3-4R-137km, Fousáč junior Pancíř 5R-77km, Karel Háje Vrchlabí 2-3R-158km, Franta CV Měděnec 5R-86km.  No a Zdeňka Telč jsme opravdu jenom tušili. Takže to by tak bylo asi vše. Mějte se pěkně a budu se těšit na další podařené akce. 73  Mulisák.

mulis_2b.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK mulis_2.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

To je on, mého srdce...

Mulisák proti všem


 Zdraví Míra Hradec (č.11 - Spálava 663m JN79US)

 Já jen pro upřesnění moje volačka je Míra Hradec - Jerry se překlepnul v seznamu přihlášených do štafety. Byl jsem na Spálavě 663m - tedy kousek od Michala 62 Nasavrky (11km) a skoro jsem ho nebral - když to porovnám s Milešovkou (153 km, 3/2) a Jizerou (124km, 4/4), tak to byla fakt mizérie (1/1, občas 2/1).
Bral jsem ještě Petra Měřín (2R), dělal jsem mu relátko na Jizeru. Jinak to počasí bylo naprosto příšerný!!!
Na doslech jsem měl ještě pár stanic, se kterými by asi šlo relaci udělat, ale v tom větru, dešti a zimě to bylo neproveditelné.... ještě dodávám, že jsem jel na MT-2000 tak jak se prodává v prodejně -
vůbec nic víc (návleky, drátky, pendreky atd.) kromě toho mikrotenovýho
pytlíku proti tý sprše z nebe.


Díky všem za účast - i těm se kterými jsem se neslyšel - snad jindy!

Zdravím, Míra Hradec.


vrchol1_m.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

Brtníci a kóta Houpák JN69WS - 15.5. 17:00


 MICHAL 62 NASAVRKY č.10

Druhé štafetě nepřálo počasí, hned mi zmokl staniční deník, takže nemám seznam spojení. Pokud se dobře pamatuji, tak jsem slyšel tyto stanice:

  Jerry Nové Město - Jizerské hory
  Láďa Lípa - Lužické hory
  Míra Vědomice - České Středohoří
  Expedice Borůvka - Kozákov
  Jířa Barchov - Krkanka
  Míra Hradec - Spálava
  a vloženou stanici Karel Háje v Krkonoších.


 Moje QTH byl kopec Ochoz (JN79VU) MICHAL 62 NASAVRKY č.10

g.jpg: Pokud se ti obrázek nezobrazí klikni pravým tlačítkem myši na nějaké místo v obrázku a vyber ZOBRAZIT OBRÁZEK

 Termín další štafetky se nezadržitelně blíží a pokud chcete být aktivně při tom neváhejte a hlaste se mi pomocí přihlášky na mém webu www.volny.cz/cb16/stafeta.htm  Mám již podanou žádost o příděl teplého a suchého počasí na "rozhledňácký víkend". Tak nám to snad výjde lépe než minule. 

 Pro ty, kteří budou aktivně zapojeny do všech pěti letošních štafet budu mít připraven pamětní lístek ze statistickým přehledem této akce.

Proto neváhejte a vydejte se vzhůru na kopečky za krásnými spojeníčky.

Na slyšenou se těší Jerry Nové Město

5077 x shlédnut článek : http://www.cbdx.cz/clanek718-pmr-stafeta-15-5-padaly-destove-kapky-i-rekordy.htm
Vaše diskuse, připomínky, náměty, návrhy, myšlenky k článku - prostě cokoliv Vás napadne ...

Věc Datum a čas  Autor
 | PMR štafeta 5.6. Stevo Zvolen 20.5.2004 09:28:36
 » Re:PMR štafeta 5.6. Jerry Nové Město 20.5.2004 19:32:53
 »» Re:Re:PMR štafeta 5.6. Napoleon 25.5.2004 01:15:02
 »»» Re:Re:Re:PMR štafeta 5.6. Napoleon 27.5.2004 01:52:41

 
1 2 3 4 5 Známka 1,4 známkovalo 8
                                                                                                                                                                 

RSS CB klub Česká Lípa - optimalizováno pro Internet Explorer 4.x , Netscape 4.7 a vyšší .
.