CL6
  Uživatel : nepřihlášený
 
CB klub Česká Lípa
ODKUD KAM Vzdálenost (km): Azimut:
číslo článku :
NĚCO ZDARMA
PRO TVOJE STRÁNKY

Do konce roku 2018 zbývá

Přihlášení na některé
akce klubu

Vítejte na www.CBDX.cz

Banka deníků
On-line přehled deníků

Poznačte si v kalendáři
Info o akcích můžete i sami vkládat

Pojedete na portejbl ?
Tak o tom dejte vědět !

Prodám - Koupím - Vyměním
Burza, sami si můžete vkládat inzeráty - ty jsou pak rozesílány emailem všem odběratelům

CB kluby, odkazy
Chybí zde Váš CB klub, expedice a pod ? Doplňte si ji ...

Začínáme na CB

Náš CB klub Česká Lípa

Klubové záležitosti
Činnost klubu
Expedice Borůvka
Download souborů
Plánujeme ...
Zúčastnili jsme se
Napsali nám
Diskusní fórum
Lokátorová mapa světa

Soutěž
LETNÍ POLNÍ DEN 2018

VÝSLEDKOVÁ LISTINA LPD 2018
Seznam závodníků & stav dodání deníků LPD 2018
Propozice soutěže LPD 2018
Historie LPD v datech
Články o soutěži LPD
Diskusní fórum věnované soutěži LPD
Program Deník LPD.EXE

Česká CB Liga 2018/2019

Tabulky pořadí 2018/2019
Tabulky pořadí 2017/2018
Tabulky pořadí 2016/2017
Tabulky pořadí 2015/2016
Tabulky pořadí 2014/2015
Tabulky pořadí 2013
Tabulky pořadí 2012
Tabulky pořadí 2011
Tabulky pořadí 2010
Tabulky pořadí 2009
Články - CB Liga
Propozice CB liga
DISKUSE - CB Liga
Historie CB ligy

Eter bez hranic

Přihláška EBH
Přehled přihlášených
Propozice - EBH
Články - Eter bez hranic

Expedice VIKING 2016

Expedice VIKING 2016
Přehled SMS zpráv

archiv :
Články expedice IBERIA 2014
Články expedice BALKÁN 2012

Programy ke stažení

Lokátorová mapa
Deník LPD.EXE
Deník pro LPD (WORD)

Přehledy

Seznam všech ČLÁNKŮ
Autoři článků
Seznam všech ANKET
Seznam všech DISKUSÍ

Právě tento Web čte 22 lidí.

Z toho privilegovaných uživatelů : 1

Jak získat vyšší privilegia ? Vyplň formulář a je to.

Co tím získáš ?
Budeš si moci libovolně kdykoliv měnit některá nastavení, která jsou anonymním uživatelům nedostupná včetně možnosti vkládat svoje komentáře a příspěvky ke článkům ...

Ověř svoji volačku :
Ověř lokátor místa :
ověřte si doménu:
Předpověď počasí z
www.meteopress.cz
Hledej na Seznamu v našich stránkách :
 http://www.cbdx.cz  > Ěter bez hranic  > Úprava propozic EBH  >  Diskuse 

 

Úprava propozic EBH
8.1.2005 09:57:51  - Venca Chotěšov CL-39 - Ěter bez hranic
6.1 2005 jsem měl v poště nabídku
 
ŘAZENO PODLE NÁVAZNOSTI PŘÍSPĚVKŮ
[ŘADIT PODLE DATUMU]
  [2736] Úprava propozic EBH Staroch Zábřeh 27.1.2005 22:20:09
  : V prvé řadě všechny velice zdravím a zvláště pak ty KTEŘÍ SE OPĚT CHYSTAJÍ NĚCO DĚLAT PRO ZÁBAVU DRUHÝCH!!!
Je to prima a možná také snad pořádný kopanec pro ty, kteří jen stále popichují. Vždyť to síbíčkaření děláme pro zábavu a hlavně pro sebe.
Myslím si, že je škoda, že někteří jen kritizují snahu druhých místo aby ji ocenili nebo nedej bože snad sami něco vymysleli nebo pro druhé udělali. Díky všem za snahu a nenechte se otrávit.
Staroch Zábřeh
 » [2737] Re:Úprava propozic EBH Lucifer Mělník 27.1.2005 22:36:02
 

:Ahoj Starochu.


Malá připomínka, většina autorů těchto diskusních příspěvků už na pásmu něco pozitivního pro CB udělala a vymyslela.


Lucifer Mělník

 »» [2742] Re:Re:Úprava propozic EBH Staroch Zábřeh 28.1.2005 18:56:31
  :zdravím Lucifere,
samozřejmě komu čest tomu čest, mě šlo jen o to, aby se těm kteří se snaží nebrala chuť kritikou jako se mnohdy děje, ale abychom je spíše podpořili, případně kdo se cítí aby to udělal líp nebo nově. Myslím že si rozumíme, viď?
Staroch
 »»» [2743] Re:Re:Re:Úprava propozic EBH Lucifer Mělník 29.1.2005 11:49:16
 

:No samozřejmě. Nikdy neuděláš všechno, aby s tím všichni souhlasili, ale pořád je nás dost, kteří se snaží něco tvořit, takže každá připomínka má samozřejmě něco do sebe.


Lucifer

  [2721] Úprava propozic EBH Radek Hrabůvka 25.1.2005 13:50:56
 

Jak napsal Bohouš CL6, je použití násobiče pro jednu kategorii soutěžísích spíše znevýhodněním. Náš ostravský CB klub se dohodl s Milanem 42, že problém násobičů v soutěži Éter vyřešíme na setkání v Holicích, bohužel k tomu nedošlo.

Jak Venca chotěšov píše, pár stanic s násobičem 1,2x těžko ovlivní soutěž. Pak jsou dvě možnosti: zvětšit násobič, nebo zrušit násobič.

To, že jsou dvě kategorie soutěžících, považuji za nesprávné. Jako rozumné bych viděl zrušení násobiče, nebo násobič pro všechny soutěžící, kvůli té rovnosti podmínek. Ale zachování této nerovnosti pouze kvůli tomu, že se málokdo ozve, protože sotva ovlivní výsledek, bych už z principu neviděl jako dobré řešení.

 » [2724] Re:Úprava propozic EBH Venca Chotěšov 25.1.2005 21:24:43
  :

Náš ostravský CB klub se dohodl s Milanem 42, že problém násobičů v soutěži Éter vyřešíme na setkání v Holicích, bohužel k tomu nedošlo.


odpověď


Je škoda, že jste jako klub nepřevzali pořádání EBH. Zvláště po té co zde na netu probíhalo několika týdení téma zda EBH pořádat či nikoliv. Tyto záležitosti by byly vyřešené.


To, že jsou dvě kategorie soutěžících, považuji za nesprávné. Jako rozumné bych viděl zrušení násobiče, nebo násobič pro všechny soutěžící, kvůli té rovnosti podmínek. Ale zachování této nerovnosti pouze kvůli tomu, že se málokdo ozve, protože sotva ovlivní výsledek, bych už z principu neviděl jako dobré řešení.


odpověď


 Nevím kde jsi vzal skutečnost že jsou v EBH dvě kategorie ???? To je nesmysl !


Dát možnost širšímu fóru se vyjádřit považuješ za nedobré řešení ale kdybychom vyhověli tvému názoru ( v této chvíli stále jedinému) bude myslíš dobře ? nevím nevím zda je to ta správná cesta.


Daleko zajímavější je návrh Ládi Fórum, který se sice v této chvíli akceptovat nedá, ale do budoucna je o čem diskutovat


Venca Chotěšov


 

 »» [2765] Re:Re:Úprava propozic EBH Radek Hrabůvka 11.2.2005 16:53:18
  Ta několikatýdenní diskuse, zda pořádát Éter, mi nějek unikla a nemůzu ji najít. Můžeš dát odkaz, rád bych si to dodatečně přečetl. Díky.
 »»» [2771] Re:Re:Re:Úprava propozic EBH Venca Chotěšov 13.2.2005 17:35:06
  :

Bylo toho trochu více a v několika článcích, ale hlavní debata asi s 22 příspěvky je na


adr. www.cbdx.cz/clanek636.html  a  clanek 643


tak se na to koukni,


ahoj Venca Chotěšov

 » [2722] Re:Úprava propozic EBH Bohouš CL6 25.1.2005 15:37:53
 

Jak napsal Bohouš CL-6 - CLkám to znevýhodnění nevadí (třeba si fandíme natolik, že nějaký ten hendikep unesem levou zadní ?)

To, že je kategorie (když použiji tvoji terminologii) soutěžících znevýhodněna pokud s tím sama souhlasí mi nepřijde jako rozpor. Druhá kategorie na tom vydělá, ti by měli dokonce jásat .

V soutěži Letní polní den již od 1. ročníku pořádající klub dal svým závodníkům násobič, který jeho vlastní závodníky znevýhodňuje oproti ostatním - chce tím vědomě dát výhodu všem mimo klub, kdo se do závodu Letní polní den přihlásí. Pro úplnost dodávám, že startovné platí všichni stejné.

Jen tak pro zajímavost - budeš v některé z těch soutěží (EBH, LPD, jiné ...) ?

  [2719] Úprava propozic EBH Bohouš CL6 25.1.2005 10:31:43
 

A tak jo, přihodím pár řádek k diskusi, snad k věci a vynechám emoce.

Jak už  zmínil Láďa Fórum, který mimochodem je spoluautorem propozic nejstaršího závodu na CB - CONTEST RKL (se zkušenostmi z tohoto závodu se kromě jiného pracovalo i při stavbě propozic LPD, i když to samozřejmě nebyl jediný zdroj informací, sami dobře víte v čem se oba závody liší) - je to skutečně věcí pořadatele jaká pravidla si udělá a věcí závodníků zase je, jestli do závodu s takovými podmínkami  půjdou, to je asi zřejmé.

No pojďme se podívat na to, k čemu zde zazněly připomínky : V závodě jako je EBH se nesoutěží pouze s přidělenými volačkami, jako tomu je například v LPD. Soutěžící provádějí spojení i s "nezávodníky", tedy s libovolnými volačkami. V tomto duchu jsem položil dotaz, zda mohou členové CB klubu Česká Lípa závodit pod svými klubovými volačkami - když se na pásmu může dělat soutěžní spojení s Hynkem, Vilémem nebo Jarmilou, proč ne s volačkou CL.

Odpověď byla rychlá - ano, nevidím v tom problém a ještě uděláme soutěž zajímavější tím, že volačkám CL dáme násobič. Nu o násobič jsem nežádal, ale jak už bylo zmíněno - je to věcí pořadatele.

Z diskuse pro mne plyne, že právě tento násobič je zdrojem potíží. Jářku proč ne - každý to může vidět jinak a i já si tedy dovolím přidat svůj pohled : chci se ujistit, že jste si všimli toho faktu, že přidělení násobiče volačkám CL je pro CL znevýhodněním. Pokud si nějaký závodník udělá s CLkem spojení dlouhé například 100 km, pak CLko obdrží 100 bodíků, kdežto protistrana obdrží těch bodíků 120 ! O pětinu víc.

CL tohle znevýhodnění násobičem od pořadatelů EBH akceptoval z více důvodů, jednak z hkediska něco za něco (vy po nás chcete povolit používání volaček CL, no my zase chceme soutěž zajímavější a tak z vás uděláme dárce bodíků), dalším důvodem může být to, že v CB klubu Česká Lípa jsme pohodáři a účast v podobných akcích bereme jako zábavu, CB je náš koníček.

Pokud diskutéři dosáhnou svého a pořadatelé EBH CLkům násobič seberou, věřte - nebude nám to vadit, naše šance zítězit se tím jenom zvýší .

Na závěr poděkování všem zúčastněným v diskusi. Jak mnozí z Vás vědí, propaguje náš CB klub svoji jedinou soutěž Letní polní den více způsoby, nejen na těchto stránkách nebo příležitostně v  článcích časopisu Výzva na kanále, ale třeba i pokusem o  zviditelnění volaček CB klubu Česká Lípa právě v závodech EBH. Ať už to bylo nebo nebylo cílem diskutujících, diskuse na toto téma přinesla myslím reklamu v míře více než dostatečné, ještě jednou díky všem.


Bohouš CL-6

 » [2727] Re:Úprava propozic EBH Láďa Forum MB 26.1.2005 00:53:20
 

...jen významové upřesnění:


...násobič byl, je a snad bude vždy chápán, jako násobek bodů za dokončené spojení do každého nového WW lokátoru, jednou za dobu trvání závodu do kterého se uskutečnilo platné spojení... 

 »» [2728] Re:Re:Úprava propozic EBH Bohouš CL6 26.1.2005 02:06:26
 

Co je nejasného na uvedeném popisu :

Pokud si nějaký závodník udělá s CLkem spojení dlouhé například 100 km, pak CLko obdrží 100 bodíků, kdežto závodník obdrží těch bodíků 120 (násobičem 1.2 se vynásobí počet kilometrů).

 »»» [2729] Re:Re:Re:Úprava propozic EBH Láďa Forum MB 26.1.2005 05:38:08
 

...zřejmě šlo o hojně používanou "hantýrku", které zatím nerozumím Bohouši... jinak by bylo vhodnější používat ve vztahu k tebou uváděnému, ne výraz násobič, ale: ...bodovým koeficientem 1.2 se vynásobí počet kilometrů. ..

  [2715] Úprava propozic EBH Radek Hrabůvka 24.1.2005 14:58:20
 

Já nesouhlesím s tvrzením, že jsou podmínky pro všechny soutěžící stejné. Jsou tu dvě kategorie soutěžících, jedni pro "obyčejná" spojení, druzí pro "lepší" spojení s koeficientem 1,2.
To, že někteří soutěžící jsou blíž, někteří dál od kontrol, jinak nelze udělat, jedině by šlo zvýšit jejicj počet pro "lepší pokrytí". Ale pokud je kontrola nezávislá, dopředu se nedá určit, jestli je lepší být blíže, spojení je jistější, nebo dále, to pak naskakují body za kilometry. Samozřejmě to lze odhadnout, ale pomínky šíření, rušení a ruštění na pásmu v den soutěže jde sotva předpovědět s takovým předstihem.

 » [2717] Re:Úprava propozic EBH Venca Chotěšov 24.1.2005 20:26:57
  :

Nejsem si jistý, zda 3 stanice MT (1,2) a asi 5 stanic CL (1,2) je vůbec schopno ovlivnit výsledek .


Pokud ano , pak by soutěže ˇPD Česká Lípa a RKL Liberec byli také rozděleny na dvě kategorie (jak říkáš) protože tam jsou rozdíly u Aček  v LPD a u Qček v RKL nesrovnatelně větší a při spojení s těmito kontrolami naskakují body sakra rychle a to tak rychle, že tě jedno neuskutečněné spojení shodí z 1 až na 5místo a nezaregistroval jsem , že by to někomu vadilo.


Co se týká kontrol tak nikoliv, že nelze určit kde budou, ale je přesně známo kde budou a jsou rozděleny tak aby to bylo pokud možno pro “všechny stejné” stačí se podívat na NET. CK je na Prenetu JN69PE (Šumava) a SK je na Velké Javořině JN88UU. Jak vidíš je to stejné jak pro Vás (Ostravsko) tak pro např. Liberecko.Dokonce je možno si podle obsazených kót (jsou veřejně na netu) si udělat rozvahu kam to bude nejlepší vyrazit.


Nelze vymyslet taková kritéria, aby vyhovovali všem ale je možno kritéria upravit podle množství připomínek. Zatím je v tomto směru připomínka jediná (Tvoje)a tedy dáme prostor i pro další názory. Pokud se názory budou přibližovat tvému a bude jich dostatek, provedeme opravu, která bude vyhovovat požadavkům většiny.


73  Venca Chotěšov


 

 »» [2718] Re:Re:Úprava propozic EBH Láďa Forum MB 25.1.2005 02:37:11
 

Zdravím Venco Chotěšov,


koukám na příspěvky, kterými čtenáři obdařili tvůj článek. Nechci moc do toho názorového pole zasahovat nějakým "zcestným" výrokem. Nejednou již bylo zde, na těchto stránkách "vytřásáno" téma preferenčních bodů. Je pravdou, že pravidla tvoří pořadatel a je na jeho libovůli, zda zvolí takový či onaký způsob načítání bodů nebo si zřídí preferenční stanice, to nikomu není povinen zdůvodňovat ani vysvětlovat. Dopad obvyklých systémů hodnocení  výkonu závodníka v soutěži určitě má velmi významný morální dopad. To je možná v důsledcích i dost nepříjemné, zejména pro závodníky. Tak se nedivme tomu, že pokud je daná možnost se nějak vyjádřit k dané probleatice - vždy se najde někdo "odvážný", který i nesouhlasí... 


Neřešíš Venco ani ty ani já, propozice CL LPD ani RKL - to je zřejmé. Tvá zmínka o "naskakování" bodů od "áček" a "qéček" ve vztahu k součtu bodového zisku je v důsledcích velmi významná, a jak opatrně uvádíš - může pořádně změnit pořadí závodníků... No a že by to někomu vadilo? Když ano - tak ať si dotyčný udělá svůj závod a nemusí "rýpat" do "osvědčeného" systému načítání bodů, ve kterém pořadatel nic měnit možná nechce a ani nebude...jak už dávno zde napsáno bylo...


Kde budou či nebudou kontroly - to snad až tak důležité není.


Píšeš, že není možné vymyslet taková kriteria, aby vyhovovaly všem... To je pravda. Na druhé straně jsem potěšen, že jsi ochoten upravit dodatečně pravidla závodu a to v návaznosti na množství připomínek. Je otázka, zda je rozhodujícím kriteriem pro případnou změnu "množství" nebo "obsah" připomínek.


Na závěr - návrh:


1.) Ponechej pro MT a CL stávající body (1.2), které podle mého názoru mohou být i jistým pozitivním prvkem v závodě EBH.


2.) Co řekneš třeba tomuto návrhu - na CB pásmu ještě v závodech nepoužívanému systému, který vytváří podmínky pro všechny závodníky přinejmenším velmi podobné až téměř vyrovnané. V důsledcích tento návrh motivuje závodníky se více zajímat o stanice v dálkách, než o "kontrolní a preferenční" stanice ve vlastním čtverci... 


- za spojení ve vlastním velkém čtverci přiděl násobič 0


- za spojení do sousedního velkého čtverce přiděl násobič 5


- za spojení přes sousední velký čtverec přiděl násobič 10


- za spojení přes další sousední velký čtverec naděl 15-20 atp.


Násobiče, tedy jejich hodnota by měla být vyjádřením obtížnosti dosaženého spojení...


...že je to něčemu podobné? ...je, a "pravověrní" - nechť se do mne za tento návrh klidně pustí... 


Přeji všem hodně trpělivosti a úspěch při závodění!       Láďa Forum MB

 »»» [2731] Re:Re:Re:Úprava propozic EBH Láďa Forum MB 26.1.2005 21:12:16
 

...Tomáši mobil Roudnice za odhalení překlepu moc děkuji...


opraveno na:


- za spojení ve vlastním velkém čtverci přiděl násobič 1

 »»» [2725] Re:Re:Re:Úprava propozic EBH Venca Chotěšov 25.1.2005 21:35:01
  :

Plně Ti Láďo dávám za pravdu, že tento způsob je prověřený léty. Je jasný a nekompromisní.


V této chvíli by ale nebylo reálné vše předělat. A je nutno soutěžící s tímto seznámit a připravit je na takový způsob bodování. Tento systém soutěžení klade velké nároky na kvalitu antén a vlastních zařízení. Rozdíly mezi výbornými a dobrými by byly asi značné. Po této soutěži rozvineme diskusi na toto téma.


Díky Venca Chotěšov

 »»»» [2726] Re:Re:Re:Re:Úprava propozic EBH Láďa Forum MB 26.1.2005 00:43:41
 

Děkuji Venco za reakci na můj příspěvek, vím že v daném čase není reálné modifikovat podmínky EBH, zejména systém hodnocení.


Navrhovaný systém hodnocení klade velké nároky na kvalitu antén a vlastních zařízení - v tom se shodneme. Dovolím si připomenout - pokud někdo chce být v jakémkoliv závodě první - musí zákonitě být vybaven zejména technikou a dovednostmi operátorskými jinak než ti, které hodlá "porazit" v poli závodníků. Z tohoto pohledu uznávám, že podmínky nejsou pro všechny stejné, jinak může pořadatel s vypsáním závodu soutěžícím rozesílat jednotné antény, zařízení a všechny namačkat na jedinou kótu - tak potom budou podmínky možná "vyrovnané". Na připravovanou diskusi po této soutěži se docela těším a věřím tomu, že z ní vzejdou návrhy, které obohatí soutěž EBH.  


Venco - hodně štěstí                  Láďa Forum MB


 


 

  [2687] Úprava propozic EBH Expedice Pohoda 12.1.2005 21:17:44
  :Ahoj Venco,
jsem pravidelným účastníkem EBH, ale nějak mi asi utíká smysl dalších volaček s koeficienty. Mám pocit, že to spíše znepřehledňuje (fuj to je slovo) celou soutěž. Vzpomínám si, jak jsem byl rozčarován z toho, jak si některé kontrolní stanice dělaly i vícenásobné spojení s různými expedicemi pod různými volacími značkami. Jak jsem slyšel, kolik vzdálených expedic si dělalo spojení na bonifikované stanice a nám se to nedařilo, neboť jsme byli příliž vzdáleni. Nechci být zbytečný šťoural, ale opravdu mi ten smysl nějak unikl.
Syčák Dubina
 » [2723] Re:Úprava propozic EBH Venca Chotěšov 25.1.2005 21:01:31
  :

Syčáku v první řadě ahoj . Rád Tě “slyšim”


K Tvému příspěvku snad jen dodat přečti si příspěvek Bohouše CL6 . A Lucifera Mělník.


Ten vysvětluje vše.


Venca Chotěšov

 » [2720] Re:Úprava propozic EBH Lucifer Mělník 25.1.2005 11:01:07
 

:Nazdar Syčáku. Malou technickou. Zvýšení koeficientů u CL bych ve tvém případě uvítal. Většinou se tyto volačky budou nacházet ve čvercích JO60 a JO70, což už od vás nějaký kilometr je a s koeficientem to nějaký bod navíc udělá. A co se týká toho, že vzdálené stanice neslyšíte. Jelikož jsou každoročně obsazovány zhruba stejné kóty, tak jako pravidelní účastníci by jste se tedy měli zaměřit i na určitou taktiku a podle toho si zvolit odpovídající vlastní QTH.


Lucifer Mělník

 » [2688] Re:Úprava propozic EBH Venca Chotěšov 12.1.2005 23:15:02
  :

Ahoj Syčáku.


Přidání značek CL, neboli klubových volaček členů ČL , je vnitřní dohoda mezi Sdružením Matador a klubem Česká Lípa a v žádném případě nemůže negativně ovlivnit průběh soutěže, jelikož jsou podmínky pro každého stejné.


Ale jiný názor mám na Tvoji připomínku ohledně změny vol.znaku CK a SK během soutěže. Domnívám se že máš pravdu v tom že pro vzdálené stanice může být problém udělat s CK a SK spojení jednou za celou soutěž natož víckráte. Dávám tímto do diskuse zda by nebylo lepší aby se během soutěže vol.znak kontrolních stanic neměnil. A zároveň tento návrh projednáme na setkání Matadorů na Lichnice 12.2 2005


   73 Venca Chotěšov

                                                                                                                                                                 

RSS CB klub Česká Lípa - optimalizováno pro Internet Explorer 4.x , Netscape 4.7 a vyšší .
.